Home / Om Naprapaterna

 

Vi är ett glatt gäng som brinner för vårt yrke och gör allt för att hjälpa dig att bli av med dina besvär. Alla behandlingar är individuella och vi lägger upp en behandlingsplan som passar just dig. Vi är alla legitimerade naprapater och alla är anslutna till Naprapatförbundet.

Naprapaterna grundades 1994 på Kungsholmen och idag finns vi även i Vasastan (Birkastan) och på Ekerö.
Då vi är många naprapater försöker vi alltid se till att hitta akut naprapat tid till dig på någon av våra mottagningar.

GDPR Ny Personuppgiftslag

Din personliga integritet är viktig för oss. Vi värnar om våra kunders integritet när vi behandlar personuppgifter. Vi på Naprapaterna Kungsholmen-Ekerö-Vasastan, Depeloma AB har information i vårt system som kommer från patienten själv. Idag är det uppgifter som personnummer, adress, telefonnummer, kontaktperson och mejladress som finns i systemet. Detta är information som vi behöver för att skicka bekräftelse på bokad tid antingen genom mejl eller genom sms på telefon. Denna information delas aldrig med någon annan än patienten och oss.

Den nya lagen innebär att ni som patient har ett antal rättigheter såsom:

Få reda på vad som finns registrerat om dig.
Bli glömd och få dina uppgifter borttagna.
Ändra dina uppgifter vid felaktig registrering.
Rätt att göra invändningar.

Dina personuppgifter bevaras så länge som det finns ett behov av att bevara dem för att fullgöra de ändamål som uffgifterna samlats in för.

Uppdateringar görs vid behov. Senaste upplagan av denna integritetspolicy finns alltid tillgänglig på naprapaterna.nu.

Naprapaterna Kungsholmen
info@naprapaterna.nu

Lisa Thurfors, Leg Naprapat lisat@naprapaterna.nu
Annika Hertzsch, Leg Naprapat annika@naprapaterna.nu
Sofia Rönn, Leg Naprapat sofia@naprapaterna.nu
Thea Marstein, Naprapat thea@naprapaterna.nu
Ida Petersson, Leg Naprapat ida@naprapaterna.nu
Annika Kastell, Leg Naprapat annikak@naprapaterna.nu

Kungsholmsgatan 32
112 27 Stockholm
08 650 74 30

Naprapaterna Vasastan
info@naprapaterna.nu

Annika Kastell, Leg Naprapat annika@naprapaterna.nu
Anna Krook, Leg Naprapat anna@naprapaterna.nu
Louise Tylömark, Leg Naprapat louise@naprapaterna.nu
Patricia Wiedel, Leg Naprapat patricia@naprapaterna.nu

Tomtebogatan 19
113 39 Stockholm
08 777 12 28

Naprapaterna Ekerö
info@naprapaterna.nu

Caroline Sidén, Leg Naprapat caroline@naprapaterna.nu
Sara Ljusterfors, Leg Naprapat sara@naprapaterna.nu
Louise Tylömark, Leg Naprapat louise@naprapaterna.nu
Anton Liljemark, Naprapat anton@naprapaterna.nu

Bryggavägen 133
178 51 Ekerö
560 313 31

Samarbetspartners

Puls & Träning
Mälarö träningsverk
Mälarö Friskvårdscenter
Svenska Naprapatförbundet
Fotkomfort
Mamma mage

Pris 690kr
Betala gärna med kort eller med swish, vi tar inte emot kontanter.

Kreditkort
Friskvårdscheckar

Vi tar även emot friskvårdscheckar men måste då lägga på 25% i moms då vi är momsbefriade.

Ej avbokad tid inom 24 timmar debiteras med fullt arvode.

Socialstyrelsen